Д У Ш П А С Т И Р С Ь К І     О Г О Л О Ш Е Н Н Я

   

 XIIІ НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ

(26 червня 2022)

Детальніше...

hramНаша літургія

 

                                            

                                                             

XXVII Неділя Звичайного періоду

 Рік Б

 

Читання з Книги Буття

Бут 2, 18-24

          Сказав Господь Бог: «Не добре чоловікові бути самому; сотворю йому поміч, відповідну для нього». І сотворив Господь Бог з землі всіляких польових звірів і всіляких птахів піднебесних і привів їх до Адама побачити, як він назве їх; як саме чоловік назве кожне живе сотворіння, щоб воно так і звалось. І дав Адам назви всякій скотині, всякому птаству піднебесному і всякому звірові польовому, але для Адама не знайшлося помочі, йому придатної. Тоді Господь Бог навів глибокий сон на Адама, і коли він заснув, узяв одне з його ребер і затулив те місце тілом. Потім з ребра, що його взяв від чоловіка, утворив Господь Бог жінку і привів її до Адама. І Адам сказав: «Це справді кість від моїх костей і тіло від мого тіла. Вона зватиметься жінкою, бо її взято від чоловіка». Так то полишає чоловік свого батька й матір і пристає до своєї жінки, і стануть вони одним тілом. Слово Боже.

Хай всі дні наші Бог благословляє.

Пс 128 (127), 1-2. 3. 4-6 (П.: пор. 5)

Блаженний кожний, хто Господа боїться,

хто Його дорогами ходить.

Ти плоди своїх рук споживати будеш.

Щасливий ти — і буде тобі добре.

Твоя дружина — як родюча лоза виноградна

при стінах твого дому.

Твої сини — наче нові оливкові галузки

навколо твого столу:

Ось такою благословенною буде людина, яка Господа боїться.

Нехай поблагословить тебе Господь із Сіону,

щоби ти бачив добробут Єрусалима в усі дні життя свого.

Ти побачиш синів своїх синів. Мир для Ізрáїля!

Читання з Послання до євреїв

Євр 2, 9-11

Брати! Ми бачимо Ісуса, який, через те, що витерпів смерть, був увінчаний славою і честю. Він став ненабагато меншим за ангелів, щоби за Божою благодаттю зазнати за всіх смерть. Оскільки так і мало бути, щоб Той, задля якого все і через якого все, хто привів багатьох синів до слави, — Того, хто є Першопричиною їхнього спасіння, через страждання зробити завершеним. Адже і Той, хто освячує, і ті, які освячуються, — всі від Одного. Через це Він не соромиться називати їх братами. Слово Боже.

 

Алілуя, алілуя, алілуя!

Коли любимо одне одного, то в нас Бог перебуває,

і Його любов у нас — досконала.

 

 

† Читання святого Євангелія від Марка

Мк 10, 2-16

Того часу підійшли фарисеї та, випробовуючи Ісуса, запитували Його, чи можна чоловікові розлучатися з дружиною. Він же у відповідь сказав їм: «Що вам заповів Мойсей?» А вони промовили: «Мойсей заповів написати розвідного листа і відпустити». Ісус же сказав їм: «Він вам написав цю заповідь через ваше жорстокосердя. Але від початку творіння Бог створив їх чоловіком і жінкою. Ось тому залишить чоловік свого батька й матір і з’єднається зі своєю дружиною, і будуть двоє одним тілом, так що вони вже не двоє, а одне тіло. Отже, що Бог поєднав, те людина хай не розлучає!» Вдома учні знову розпитували Його про це. І Він каже їм: «Якщо хто розлучиться зі своєю дружиною та одружиться з іншою, той чинить проти неї перелюб; і якщо вона розлучиться зі своїм чоловіком і вийде заміж за іншого, то й вона чинить перелюб». У той час приносили до Ісуса дітей, щоби доторкнувся до них. А учні забороняли їм. Побачивши це, Ісус обурився і сказав їм: «Дозвольте дітям приходити до Мене. Не забороняйте їм, бо таким належить Царство Боже. Воістину кажу вам: якщо хто не прийме Божого Царства, як дитина, той не увійде до нього!» Слово Господнє.

 

Поділитись в соц.мережах

Comments: