Д У Ш П А С Т И Р С Ь К І     О Г О Л О Ш Е Н Н Я

   

ІII ВЕЛИКОДНЯ НЕДІЛЯ 

 

 

Детальніше...

hramНаша літургія

 

                                            

                                                               ХРИСТОС ВОСКРЕС!

                                         II неділя Великоднього періоду Рік В

 

                                              

  

Читання з Книги Діяння апостолів                               Ді 5, 27б-32. 40б-41

Тими днями первосвященик запитав апостолів, кажучи: «Чи не заборонили ми вам виразно навчати в це Ім’я? Та ось ви наповнили Єрусалим вашою наукою і хочете навести на нас кров цієї людини?» Та Петро й апостоли у відповідь сказали: «Потрібно більше слухатися Бога, ніж людей! Бог батьків наших воскресив Ісуса, якого ви вбили, повісивши на дереві. Бог підняв Його своєю правицею як Князя і Спасителя, щоби дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів. І ми є свідками щодо цих слів та Дух Святий, якого дав Бог тим, хто кориться Йому!» Апостолів висікли і пригрозили їм не говорити в Ім’я Ісуса й відпустили. А вони вийшли із синедріону, радіючи, що за Ім’я Ісуса удостоїлися витерпіти зневагу. І щодня в храмі й по домах вони не переставали навчати й благовістити Христа – Ісуса. Слово Боже.

Первосвященик висунув на адресу апостолів три звинувачення: 1) не зважаючи на заборону, вони продовжували навчати в ім’я Ісуса; 2) їх навчання охопило не тільки храм, але й весь Єрусалим; 3) вони хочуть навести на них „кров того чоловіка“. Це звинувачення нагадує вигуки людей під час суду над Христом: „Кров Його на нас і на наших дітях!“ (Мт 27, 25). Первосвященик мав на увазі, що синедріон не хоче брати на себе за це відповідальність. Св. Петро у відповідь на звинувачення знову підтвердив воскресіння Учителя, якого вони розіп’яли. Він говорив про вивищення Христа і Його спасенну роль як вождя християнства. Петро вперше послався на свідоцтво Святого Духа, про якого Христос казав: „... Він і свідчитиме за Мене“ (Йн 15, 26). Це свідоцтво полягало в тому, що під впливом Святого Духа апостоли робили чудеса. Тому все, що вони проголошують, стосується спасіння, яке люди отримали, а здійснилось воно через смерть і воскресіння Христа.

Звеличу Бога, бо мене воздвигнув.         Пс 30 (29), 2 і 4. 5-6аб. 11 і 12а і 13б

Господи, звеличу Тебе, бо Ти мене витяг

і моїм ворогам не дав насміятися наді мною.

Господи, Ти вивів мою душу з шеолу, –

Ти врятував мене з-поміж тих, які сходять у могилу.

Співайте Господу, Його побожні,

пам’ять Його святості прославляйте.

Адже на мить гнів у Нього,

а на все життя Його благовоління.

Ввечері плач вселиться, а на ранок – радість.

Почуй, Господи, і мене помилуй!

Пошли поміч, Господи, мій Боже!

Ти мій плач обернув мені на танець –

Буду славити Тебе я вічно.

Читання з Книги Одкровення                                                  Од 5, 11-14

Я, Йоан, поглянув, і почув голос багатьох ангелів довкола престолу, живих істот і старців – і кількість їх була міріади міріад і тисячі тисяч. І говорили вони гучним голосом: «Заколений Агнець достойний прийняти силу і багатство, мудрість, міць, честь, славу і благословення!» І чув я, як кожне творіння, яке на небі й на землі, під землею і на морі, й усе те, що в них, говорило: «Тому, хто сидить на престолі, й Агнцеві – благословення і честь, слава і влада навіки-віків!» А чотири істоти казали: «Амінь!» І старці впали ниць та поклонилися. Слово Боже.

Множина множин“ – це гімн, який співали незліченні ангельські хори, прославляючи Христа – Володаря всесвіту. 7 атрибутів Відкупителя – це відлуння гімну на честь Яхве (1 Хр 29, 11). Багатство – це скарбниця благодатей Відкупителя. „Благословення“ – можна розуміти або як те, що ми отримуємо, або як прославлення Бога. І, як би в заключній строфі гімну, в усіх частинах космосу відгукається усе створіння, прославляючи одночасно Бога Отця і Сина. Весь матеріальний світ, як і вже спасенні люди Старого Завіту, вже стали дійовими особами грандіозного спектаклю, який відбудеться, коли Агнець відкриє печаті книги призначень світу

Алілуя, алілуя, алілуя!

Христос, який створив усе, воскрес із мертвих,
і змилосердився над людським родом.

Читання святого Євангелія від Йоана                              Йн 21, 1-19

Того часу Ісус явив себе знову учням біля Тиверіадського моря. А явив так: були разом Симон-Петрой Тома, прозваний Близнюком, і Натанаїл, який був з Кани Галілейської, і сини Зеведеєві, й інші дваЙого учні. Каже їм Симон-Петро: «Іду рибу ловити!» Говорять йому: «Ідемо й ми з тобою». Вони вийшли й сіли в човен, та тієї ночі не зловили нічого. А як настав уже ранок, став Ісус на березі, але учніне знали, що це Ісус. Отже, каже їм Ісус: «Діти, чи є у вас щось з риби поїсти?» Відповіли йому: «Немає». Він же сказав їм: «Закиньте невода праворуч човна – і знайдете». Вони закинули, і вже не могливитягти його від великої кількості риби. Тоді учень, якого любив Ісус, каже Петрові: «Це ж Господь!»Тож Симон-Петро, почувши, що це Господь, накинув на себе одяг, бо був нагий, і кинувся в море. Аінші учні попливли човном, оскільки були недалеко від землі, якихось двісті ліктів, тягнучи неводаз рибою. А коли вийшли на землю, бачать, що розкладений жар і лежить на ньому риба й хліб. Ісускаже їм: «Принесіть тієї риби, яку ви нині зловили». Тож Симон-Петро піднявся на борт і витяг на землю невода, повного великих риб, – сто п’ятдесят три; і хоч стільки було, невід не порвався. Каже їмІсус: «Ідіть, снідайте». І ніхто з учнів не наважився запитати Його: «Хто Ти?» – знаючи, що це Господь.Ісус підходить, бере хліб і дає їм, так само й рибу. Це вже втретє з’явився Ісус учням, після того, яквоскрес з мертвих. Коли поснідали, Ісус каже Симонові-Петрові: «Симоне Йонин, чи ти любиш Менебільше, ніж оці?» Той каже Йому: «Так, Господи, Ти знаєш, що люблю Тебе!» Каже йому: «Паси ягнятаМої!» Каже йому знову вдруге: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене?» Той каже Йому: «Так, Господи, Тизнаєш, що люблю Тебе». Каже йому: «Паси вівці Мої». Каже йому втретє: «Симоне Йонин, чи ти любишМене?» Засмутився Петро, що сказав йому втретє: «Чи любиш Мене?», і каже Йому: «Господи, Ти відаєш все! Ти знаєш, що люблю Тебе!» А Ісус йому говорить: «Паси вівці Мої. Воістину, воістину кажу тобі:коли ти був молодший, то підперізувався сам і ходив, куди хотів; коли ж постарієш, простягнеш_своїруки й інший тебе підпереже та поведе, куди ти не захочеш». Він сказав це, зазначаючи, якою смертютой прославить Бога. Сказавши це, говорить йому: Іди слідом за Мною!». Слово Господнє.

Як делікатно і натурально Воскреслий Господь входить в життя учнів. Він цікавиться їх становищем, пізнає потреби і пропонує допомогу таким способом, який не принижує. Та це лише прелюдія до зустрічі на набагато глибшому рівні, вступ до пригоди, яка починається від слів: “Симоне, сину Йонини, чи любиш Мене...” і закінчує запрошенням: “Іди за Мною”. Ця пригода триватиме до кінця життя і ... в вічності. До цієї пригоди, різним способом, сьогодні запрошені ти і я.

Коли ми визнаємо свої гріхи, Христос не тільки прощає нас, а Він навчає нас використовувати цей досвід Його милосердя для розради і підтримки оточуючих нас людей. Крім цього Ісус виливає на нас ще більше Свого Духа, щоб ми отримали сили і мужність залишатися вірними Богові та Його покликанню у своєму житті.

Літургія Слова тижня 

Понеділок: Лукія, Юдити.
Ді 6, 8-15; Пс 119 (118); Йн 6, 22-29.
Блаженні вірні Божому закону.
Вівторок:
Бенедикта, Людмили.

Ді 7, 51-59; 8, 1а; Пс 31 (30); Йн 6, 30-35.
Дух віддаю мій в руки Твої, Боже.
Середа:
Св. Станіслава.

Ді 8, 1б-8; Пс 66 (65); Йн 6, 35-40.
Богу співайте, всі земні народи.
Четвер:
Григорія, Каріни.

Ді 8, 26-40; Пс 66 (65); Йн 6, 44-51.
Богу співайте, всі земні народи.

П’ятниця: Антоніна, Ісидора.
Ді 9, 1-20; Пс 117 (116); Йн 6, 52-59.
Добру Новину всій землі звіщайте.
Субота:
Владислава, Максима, Віталія.

Ді 9, 31-42; Пс 116 (115); Йн 6, 55. 60-69.
Чим я віддячу за дари Господні?
Неділя:
4 неділя Великоднього періоду.

Ді 13, 14. 43-52; Пс 100 (99); Од 7, 9. 14б-17; Йн 10, 27-30.
Ми - люд Господній, ми - Його отара.

 

Поділитись в соц.мережах

Comments: