Д У Ш П А С Т И Р С Ь К І     О Г О Л О Ш Е Н Н Я

   

XIV НЕДІЛЯ ЗВИЧАЙНОГО ПЕРІОДУ

 

 

 

Read more ...

hramНаша літургія

 

                                            

                                                             

ХІV Звичайна Неділя

Рік В

Читання з Книги Пророка Ісаї                                                                    Іс 66,10-14в

Радуйтеся з Єрусалимом і веселіться заради нього, ви всі, які його любите! Возрадуйтеся з ним радістю всі, які за нього журилися, щоб ви могли ссати й насичуватися з грудей його втіхи, щоб могли впиватись і розкошувати багатством його слави. Так бо говорить Господь: «Ось Я спрямую до нього мир рікою, потоком зливним – славу народів. Ви звідти будете усмоктувати, і вас носитимуть при боці, й на колінах вас будуть голубити. Як утішає когось рідна мати, так Я буду вас утішати, і найдете втіху в Єрусалимі. Побачите це, і звеселиться ваше серце; немов трава, квітнутимуть ваші кості. Рука Господня об’явиться Його слугам». Слово Боже.

 

У даному фрагменті пророк Ісая змальовує майбутню радість месіанських часів. Народивши своїх нових дітей, їх матір – Єрусалим (назва цього міста у Святому Письмі часто є синонімом як майбутнього Божого Царства, так і Вселенської Церкви) – годує і турботливо доглядає їх. Слова “слава народів” тут означають багатство, забезпеченість і добробут, до якого прагнуть всі народи. Діти Єрусалиму, отже, не знатимуть ні в чому потреби. Слова “вас наситимуть при боці” – говорять про те, що Бог піклуватиметься про свій народ, як матір піклується про своїх дітей – в ті часи на Сході матері носили при боці своїх немовлят. За допомогою порівняння з материнською турботою. Пророк змальовує образ повного милосердям Бога.

Богу співайте, всі земні народи.                 Пс 66 (65), 1-За. 4-5. 6- 7а. 16 і 20

Заспівайте Богові, уся земле,

оспівуйте славу Його Імені, хвалу величі Його віддайте!

Скажіть Богу:

«Які Твої діла дивовижні!»

Уся земля буде Тобі поклонятись, –

співатимуть Тобі і Твоє Ім’я оспівувати будуть.

Приходьте, подивіться на діла Господні:

у ділах Він грізний, – над людськими синами.

Він робить з моря сушу,

і ріку перейдуть пішки.

Там ми будемо радіти у Ньому.

Він – Той, хто своєю могутністю владарює навіки

Прийдіть, послухайте всі, які боїтеся Бога:

я розповім, як багато зробив Він для душі моєї.

Благословенний Бог, який не відкинув ні моєї молитви,

ні свого милосердя від мене.

Читання з послання апостола Павла до галатів                Гал 6, 14-18

 

Брати! Я не став би хвалитися нічим іншим, як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене розп’ятий світ, а я – для світу. Адже не має значення ні обрізання, ні необрізання, але нове творіння. І на всіх, хто буде дотримуватися цього правила, на тих – мир і милість, а й на Ізраїлі Божому. Зрештою, хай ніхто не завдає мені труднощів, бо я ношу на моєму тілі рани Ісуса. Благодать Господа нашого Ісуса Христа з вашим духом, брати! Слово Боже.

Св. Павло визнає, що єдине, чим він може хвалитися – хрест Христа. І в цьому визнанні відчувається сила переконання, відвага і вірність. Хрест Спасителя став місцем багатьох смертей: на ньому Христос помер за наші гріхи; на хресті померли усі, хто перебувають в єдності з Христом, і, завдяки цьому, зазнало смерть тіло з усією його пожадливістю; на хресті, зрештою, знайшла смерть наша “стара людина”. Тому з хреста зійшло “нове створіння”, а нове воно тому, що перебуває в єдності з Христом в Його смерті і воскресінні. Саме такі люди – охрещені – складають справжній народ Божий, вони та її колектив. справжнім Ізраїлем, вони радітимуть дарами Божими – миром і милосердям. Святий Павло ще раз згадує про тих, хто поставили питання про його апостольську гідність. Він вже захистив її в листі, а тепер тільки додає згадку про “знамення”, які він носив в собі.

Алілуя, алілуя, алілуя.

Нехай панує у ваших серцях мир Христовий,

слово Христове нехай перебуває у вас щедро.

Читання святого Євангелія від Луки                         Лк 10, 1-12. 17-20

Того часу призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два перед своїм лицем до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а робітників мало; тож благайте Господаря жнив, щоби вислав робітників на свої жнива. Ідіть: Ось Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть з собою ні торби, ні палиці, ні сандалів, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї винагороди. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!” А коли в якесь місто прийдете і вас не приймуть, вийдіть на вулиці його та й скажіть: “Навіть пил із вашого міста, що припав нам до ніг, ми струшуємо вам. Проте знайте: наблизилося Царство Боже!” Кажу вам, що Содому того дня буде легше, ніж тому місту». Повернулися сімдесят два з радістю, кажучи: «Господи, навіть біси коряться нам через Твоє Ім’я!» А Він сказав їм: «Бачив Я сатану, який, наче блискав-ка, з неба впав. Ось дав Я вам владу наступати на зміїв і скорпіонів, і на всю ворожу силу – і ніщо вам не зашкодить. Однак не радійте з того, що вам підкоряються духи, але радійте, що імена ваші записані на небесах!». Слово Господнє.

 

Кожний з нас повинен побачити себе серед 72 учнів, що їх Ісус послав перед собою до міст, які сам мав намір відвідати. Християнин покликаний словом, прикладом, вчинком любові... готувати в людських серцях місце для Ісуса. Християнин не думає тільки про себе. Він є проголошувачем Божого Царства, якого прагнуть усі люди. “Близько до вас Царство Боже”, – таким є зміст твого звернення до інших. Це – царство пробачення, справедливості, любові і миру. І якщо люди після зустрічі з тобою повторюють ці слова від першої особи: “Прийшло до нас Царство Боже” – вважай, що ти виконав свою місію. Ти йдеш перед Ісусом і Він прийде туди, де ти вже побував. Що Він там застане?

 

Літургія Слова тижня

 

Понеділок: Св. Йоана з Дуклі. Бут 28, 10-22а; Пс 91 (90); Мт 9, 18-26.
На Тебе, Боже, покладу надію.
Вівторок:
Св. Августина Зао Ронга. Бут 32, 23-33; Пс 17 (16); Мт 9, 32-38.
У моїй правді лик я Твій побачу.
Середа:
Филипа, Сильванії.

Бут 41, 55-57; 42, 5-7а. 17-24а; Пс 33 (32); Мт 10, 1-7.
Бог - нам надія, Він зішле нам милість.
Четвер: Св. Бенедикта, Покровителя Європи.
Прип 2, 1-9; Пс 34 (33); Мт 19, 27-29.
Славити Бога буду повсякчасно.
П’ятниця:
Йоана, Памели. Бут 46, 1-7. 28-30; Пс 37 (36); Мт 10, 16-23.
Праведним серцем Бог дає спасіння.
Субота:
Св. Генріха.   Бут 49, 29-33; 50, 15-26; Пс 105 (104); Мт 10, 24-33.
Шукайте Бога, всі покірні серцем.
Неділя: 15 неділя Звичайного періоду.
Втор 30, 10-14; Пс 69 (68); Кол 1, 15-20; Лк 10, 25-37.
Шукайте Бога, всі покірні серцем.

Поділитись в соц.мережах

Comments: